pátek 2. srpna 2013

Meruňkový dort

Na konci července jsem byla na kurzu výroby domácí bylinkové kosmetiky v Bylinkové zahrádce ve Valticích, ke které jsem si za těch pár návštěv vytvořila citový vztah.

Bylinková zahrádka je otevřená druhým rokem. Začala ovšem vznikat už v roce 2004. Prodleva vznikla především díky náročnosti a finančním podmínkám. Na stránkách jsou jména sponzorů, kteří projekt spolufinancovali. Zahrádka je přes léto otevřená denně. Je možné zahrádku prozkoumat sólo nebo s průvodcem. Na místě jde navštívit obchůdek, kde se dají koupit upomínkové předměty, čaje, knihy a především kvalitní předpěstované bylinky. I když nevím jestli na vás něco zbylo, většinu bylinek už jsem vykoupila. :-)

Kurz probíhal v příjemné a přátelské atmosféře. Vytvořili jsme si tekuté mýdlo, sprchový gel, šampón, přírodní mýdlo a koupelovou sůl. I přes šílené horko den utekl v poklidu, dozvěděli jsme se hodně o bylinkách, prošli jsme si zahrádku s průvodkyní a dostali jsme nanuka :-)
Na příští kurz, který bude pokračováním výroby bylinné kosmetiky jdu taky. Těším se na krémy, masky a zubní pastu a na lidi, atmosféru a všeobklopující omamnou vůni bylinek.Sezóna meruněk pomalu, ale jistě končí a jako vzpomínku mám tady meruňkový dort.

Budu potřebovat:

Korpus:
  • rozinky předem namočené ve vodě
  • ovesné vločky jemně mleté
Rozinky a ovesné vločky rozmixuji na kompaktní hmotu a vtlačím ji do dortové formy.
Náplň:
  • silk tofu
  • raw kakaový prášek
  • javorový sirup
Silk tofu se dá koupit na internetu, viděla jsem ho i v Tescu ve specialitách, ale je tam šíleně drahé. Tofu rozmixuji s kakaem a sirupem na hladký krém, který nanesu na korpus.
Ovocná náplň:
  • meruňky
  • agar
Jednoduché, meruňky rozmixuji a povařím spolu s agarem. Vychladlé natřu na tofu náplň. Dort dám do ledničky na 2 hodiny.
Šlehačka
  • rýžový krém ke šlehání
Při podávání ozdobím rostlinnou šlehačkou. Pozor! Je nutné ji dát den předem do lednice, jinak nepůjde ušlehat.

Dort je výborný, jak jinak. Vždyť obsahuje samé zdravé věci.Mějte se krásně a užívejte si léta.Žádné komentáře:

Okomentovat