pondělí 1. prosince 2014

Domácí bylinková sůl

Včera byla první adventní neděle, bronzová. Zapálili jsme první svíčku na našem provizorním adventním věnci. Nejedná se vlastně o věnec. Pravda je v seskupení čtyř svíček a naaranžování větviček ze smrku do přibližného tvaru kruhu. Účel bezezbytku splnil.


Adventní neděle znamenají pro nás přípravu na Vánoce. Začínáme péct perníčky a vyrábět první dárky. Chystáme se na Mikuláše, vyhlížíme Barborku a Lucii. A hlavně je to zklidnění a radost z rodiny. Proto se co nejvíce vyhýbáme obchodním domům a megalomanskému pojetí Vánoc. 
Děti milují zvyky, pohádky, tajemno, souboj dobra se zlem a mix toho všeho se jim snažíme na Vánoce dát. Věřím tomu, že to ocení víc než nový tablet pod stromeček. 


Část dárků vyrábím. Ukážeme si několik pěkných dárků, které by mohly potěšit. Začneme s bylinkovou solí. Postup je velmi jednoduchý, velmi variabilní a může být i velmi osobitý. 

Domácí bylinková sůl

  • Himalájská sůl
  • sušené bylinky (petřžel nať, lichořeřišnice květ, tymián, rozmarýn, yzop květ, libeček list)
  • nori vločky
Bylinky a řasu pomelu na jemno. Každou bylinku zvlášť. Smíchám se solí (poměr soli ku bylinkám zhruba 2:1).
Bylinky volím podle chuti. Moje směs je univerzální, aromatických bylinek jsem dala méně a podtrhla jsem petržel a libeček. Bylinkovou sůl ještě na závěr zabalte do slušivého kabátku.


Mějte se krásně. Vaše M.

Žádné komentáře:

Okomentovat